Construction hose, 1 1/4 inch, 15 m with couplings
Construction hose with GEKA connection; industrial construction hose for standard
application: s in the construction industry
Application: area: Hose couplings can be joined through a simple quarter rotation; the consistent diameter of 40 mm on the claw side enables different hose diameters to be connected Temperature range of approx. -10°C up to +90°C
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0698915015 |
| EAN | 4029484916788 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Hose length | 15 m |
| Internal diameter | 32 mm |
| Internal diameter in inches | 5/4 |
| Max. operating pressure | 10 bar |
| Supplier | RECA NORM |
Construction hose with GEKA connection; industrial construction hose for standard applications in the construction industry
Application area:
Hose couplings can be joined through a simple quarter rotation; the consistent diameter of 40 mm on the claw side enables different hose diameters to be connectedTemperature range of approx. -10°C up to +90°C
Advantages:
Proven top quality and absolute reliabilityThe couplings have a replaceable sealing ring and locking nubs to prevent them from loosening accidentally.
The ribbed profile on the hose side of the couplings guarantees an absolutely secure hose fit
Allar útgávur

Construction hose, 1 1/2 inch, 15 m with couplings
6/438
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo