Compressed air pipe reducer, brass, with female thread, long 1/2" x 3/8"
Made from brass with cylindrical male thread (60° inner cone and female thread) Operating pressure: -0.95-25 bar Temperature range: -20°C to +120°C Advice: Male thread with twisted on sealing surface for sealing ring DIN 7603.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 169601238 |
| EAN | 4029484753116 |
| Connection thread | 1/2 x 3/8 inch |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Female thread | 3/8 in |
| Male thread | 1/2 in |
| Width across flats | 24 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Made from brass with cylindrical male thread (60° inner cone and female thread)
Operating pressure: -0.95-25 bar
Temperature range: -20°C to +120°C
Advice:
Male thread with twisted on sealing surface for sealing ring DIN 7603.Allar útgávur

Compressed air pipe reducer, brass, with female thread, long 1/4" x 3/8"
1/4 x 3/8 inch1/43/8
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Compressed air pipe reducer, brass, with female thread, long 3/8" x 1/2"
3/8 x 1/2 inch3/81/2
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Compressed air pipe reducer, brass, with female thread, long 3/8" x 1/4"
3/8 x 1/4 inch3/81/4
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo