Compressed air pipe reducer, brass, short, 1/4" x 1/2"
Made from brass with cylindrical male and female thread. Thread to ISO 228/1. Operating pressure: -0.95-25 bar Temperature range: -20°C to +120°C Advice: Male thread with twisted on sealing surface for sealing ring DIN 7603.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 169611412 |
| EAN | 4029484753062 |
| Connection thread | 1/4 x 1/2 inch |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Female thread | 1/4 in |
| Male thread | 1/2 in |
| Width across flats | 24 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Made from brass with cylindrical male and female thread.
Thread to ISO 228/1.
Operating pressure: -0.95-25 bar
Temperature range: -20°C to +120°C
Advice:
Male thread with twisted on sealing surface for sealing ring DIN 7603.Allar útgávur

Compressed air pipe reducer, brass, short, 1/4" x 3/8"
3/8 x 1/4 inch19 mm3/8
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Compressed air pipe reducer, brass, short, 3/8" x 1/2"
3/8 x 1/2 inch24 mm1/2
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Compressed air pipe reducer, brass, short, 3/8" x 3/4"
3/4 x 3/8 inch32 mm3/4
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo