Compact Flex, grain 220, 150 x 13 mm
Flexible, soft and aggressive grinding.
Application: area: Easy removal of discolouration, paints and coatings. For finishing all metals
Field of Application: For finishing hard-to-reach areas with speed-regulated straight grinders and drills. No interfering cloth plate. Can be used both front-facing and flat.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0668515220 |
| EAN | 4029484923243 |
| Bore diameter | 13 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 150 mm |
| Grid size | 220 |
| Max. rotation speed | 6000 rpm |
| Supplier | RECA NORM |
Flexible, soft and aggressive grinding.
Application area:
Easy removal of discolouration, paints and coatings. For finishing all metalsField of Application:
For finishing hard-to-reach areas with speed-regulated straight grinders and drills. No interfering cloth plate. Can be used both front-facing and flat.Advantages:
Soft grinding for comfortable workingResistant to clogging
Even surface grinding
Advice:
Use only with clamping mandrel, article no. 0666 913 652.Allar útgávur

Compact Flex, grain 220, 115x22.23 mm
115500022.23
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Compact Flex, grain 220, 125 x 13 x 22.23 mm
125300022.23
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo