Compact Flex, grain 220, 115x22.23 mm
Flexible, soft and aggressive grinding.
Application: area: Easy removal of discolouration, paints and coatings. For finishing all metals
Field of Application: For use on speed-regulated angle, fillet weld and straight grinders. Removes scratches and optimises surfaces.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0668315220 |
| EAN | 4029484923236 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 115 mm |
| Grid size | 220 |
| Max. rotation speed | 10000 rpm |
| Supplier | RECA NORM |
Flexible, soft and aggressive grinding.
Application area:
Easy removal of discolouration, paints and coatings. For finishing all metalsField of Application:
For use on speed-regulated angle, fillet weld and straight grinders. Removes scratches and optimises surfaces.Advantages:
Soft grinding for comfortable workingResistant to clogging
Even surface grinding
Allar útgávur

Compact Flex, grain 220, 125 x 13 x 22.23 mm
125300022.23
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Compact Flex, grain 220, 150 x 13 mm
150300013
pk (5 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo