Cobra pipe wrench 150 mm
Specially hardened teeth on gripping surfaces, teeth hardness approx. 61 HRC: high wear resistance for lasting secure grip. Material: chrome vanadium electrical steel, hardened. Dipped grip protection for an excellent grip.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0703822150 |
| EAN | 4029484413911 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 150.0 mm |
| Max. diameter | 1-1/4 in |
| Max. width across flats | 30 mm |
| Number of adjustments | 11 PCS |
| Supplier | RECA NORM |
Specially hardened teeth on gripping surfaces, teeth hardness approx. 61 HRC: high wear resistance for lasting secure grip.
Material: chrome vanadium electrical steel, hardened.
Dipped grip protection for an excellent grip.
Advantages:
- Gaspipe and water pump pliers in one tool.
- Self-locking on pipes and nuts: no slippage on workpiece, work requires less force. Rapid, precise adjustment directly on workpiece.
- No accidental readjustment.
- No joint slippage.
- Fine adjustment.
- Optimum leverage.
- Can be used as wrench in many situations.
Allar útgávur

RECA Cobra pipe wrench 125 mm
1327125.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Cobra pipe wrench 180 mm
1836180.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Cobra pipe wrench 250 mm
2546250.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

RECA Cobra Quick pipe wrench 250 mm
2546250.0
stk
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo