Ceramic sanding discs, corundum, grain: 80, 150 x 20 mm
Corundum = 89 A, pink - hardness M = medium Type 1, straight, for various bench grinders, tool grinding machines and other stationary grinders. For hardened steel and tools produced from tool and high-speed steels, hardened tool steels. Advice: Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0671120150 |
| EAN | 4037073001708 |
| Bore diameter | 32 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 150.0 mm |
| Grid size | 80 |
| Width | 20.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Corundum = 89 A, pink - hardness M = medium
Type 1, straight, for various bench grinders, tool grinding machines and other stationary grinders. For hardened steel and tools produced from tool and high-speed steels, hardened tool steels.
Advice:
Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.Allar útgávur

Ceramic sanding discs, corundum, grain: 80, 175 x 25 mm
175.025.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Ceramic sanding discs, corundum, grain: 80, 200 x 25 mm
200.025.0
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo