C profile rail, strip zinc plated, perforated 2000x20x8 slot width 11 mm
C-profile rail made of zinc-plated steel. Slot width 11 mm is perfect for the use of clamps with hammer head base. For carrying cable or pipe guide.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0833003041 |
| EAN | 4012195039730 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | Perforated |
| Height | 8 mm |
| Material thickness | 0.75 mm |
| Rail length | 2 m |
| Supplier | RECA NORM |
C-profile rail made of zinc-plated steel.
Slot width 11 mm is perfect for the use of clamps with hammer head base.
For carrying cable or pipe guide.
Advantages:
The rail is fitted with a defined breaking point every 10 cm. This allows the rail to be set to the right length without the need for tools.Design:
PerforatedAdvice:
Suitable for use with the pipe clamp RKS.Allar útgávur

C profile rail, strip zinc plated, unperforated 35x18 2 m
Without perforation3535 x 18 mm
pk (20 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

C profile rail, strip zinc plated, perforated 2000x35x18 slot width 16.5mm
Perforated3535 x 18 mm
pk (20 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo