Breeze hose clamps AERO, strap width 14.3 mm 40-60 mm
Strap and housing made of A2 stainless steel, bolt: zinc plated steel, slotted hexagon head bolt, worm thread Application area: For connections in ventilation, water and hydraulic areas in industry, plant engineering and vehicle construction, general trade and domestic use Advice: Hose clamp with large belt width 14.3 mm
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 054740 60 |
| EAN | 4029484087204 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. clamping width | 60 mm |
| Max. clamping width (inches) | 2-3/8 in |
| Min. clamping width | 40 mm |
| Min. clamping width (inches) | 1-5/8 in |
| Supplier | RECA NORM |
Strap and housing made of A2 stainless steel, bolt: zinc plated steel, slotted hexagon head bolt, worm thread
Application area:
For connections in ventilation, water and hydraulic areas in industry, plant engineering and vehicle construction, general trade and domestic useAdvice:
Hose clamp with large belt width 14.3 mmAllar útgávur

Breeze hose clamps AERO, strap width 14.3 mm 100-120 mm
120100100-120 mm
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Breeze hose clamps AERO, strap width 14.3 mm 110-130 mm
130110110-130 mm
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Breeze hose clamps AERO, strap width 14.3 mm 12-22 mm
221212-22 mm
pk (25 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Breeze hose clamps AERO, strap width 14.3 mm 120-140 mm
140120120-140 mm
pk (10 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo