B stud anchor, galvanised steel, M10 x 140-146/215
The perfect anchor for quick, reliable fixings in uncracked concrete and for suspended ceilings
Application: area: For securing supports, beams, metal structures, brackets, cable conduits, mounting rails, suspended ceilings etc. to non-cracked standard concrete with a strength class of ≥ C20/25 and ≤ C50/60.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0909010140 |
| EAN | 4029484414086 |
| Anchor diameter | 10 mm |
| Anchor diameter x anchor length (l) | 10 x 215 mm |
| Anchor length (l) | 215 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 10.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
The perfect anchor for quick, reliable fixings in uncracked concrete and for suspended ceilings
Application area:
For securingsupports, beams, metal structures, brackets, cable conduits, mounting rails, suspended ceilings etc.
to
non-cracked standard concrete with a strength class of ≥ C20/25 and ≤ C50/60.
Advantages:
- High permissible loads with low centre-to-centre distances and edge distances
- Quick and easy in-place installation
- Long thread for flexible use with various clamping widths
- Permissible reduced anchorage depths, e.g. in reinforced concrete or under reduced load
- Three effective anchorage depths for flexible use
Advice:
* Not covered by the approvals, ** Increased clamping widths at reduced anchorage depths with lesser loadsAllar útgávur

B stud anchor, galvanised steel, M6 x 5/40
B 6, 5/40*6 x 40 mm6 x 16 mm
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

B stud anchor, galvanised steel, M6 x 10–20/67
B 6, 10-20/676 x 67 mm20
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

B stud anchor, galvanised steel, M6 x 25-35/82
B 6, 25-35/826 x 82 mm35
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

B stud anchor, galvanised steel, M8 x 5/50
B 8, 5/50*8 x 50 mm8 x 22 mm
pk (100 stk)
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo