Aluminium rough grinding disc for aluminium, 125 x 6.0 x 22.23 mm
The aluminium rough grinding discs for universal use on all lubricating non-ferrous metals such as aluminium, copper, zinc, lead and their alloys. The discs are saturated in paraffin to prevent smearing. Advice: Safety precaution: Utmost caution is always advised when machining light metals. Statutory safety instructions must be observed!
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
| Vørunummar | 0669120125 |
| EAN | 4029484418978 |
| Bore diameter | 22.23 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 125.0 mm |
| Thickness | 6.0 mm |
| Type description | A 24-P-BF-80 |
| Supplier | RECA NORM |
The aluminium rough grinding discs for universal use on all lubricating non-ferrous metals such as aluminium, copper, zinc, lead and their alloys. The discs are saturated in paraffin to prevent smearing.
Advice:
Safety precaution: Utmost caution is always advised when machining light metals. Statutory safety instructions must be observed!