Alkaline battery, 9-V block
X-POWER alkaline batteries are the ideal power source for demanding
application: s with a high energy requirement. The outstanding characteristics of X-Power batteries are their outstanding reliability and long service life.
Field of Application: Ideal for devices with high energy consumption, such as flash units and digital cameras, toys, audio devices and electronic games.
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo
10 stk í kartong
| Vørunummar | 0981000005 |
| EAN | 4013674172016 |
| Battery designation | 9 V block; 6LR61; 6AM6 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Nominal voltage | 9 V/AC |
| Number of pieces per covering box | 10 PCS |
| Type description | 9 V block |
| Supplier | RECA NORM |
X-POWER alkaline batteries are the ideal power source for demanding applications with a high energy requirement. The outstanding characteristics of X-Power batteries are their outstanding reliability and long service life.
Field of Application:
Ideal for devices with high energy consumption, such as flash units and digital cameras, toys, audio devices and electronic games.Advantages:
- First-class cell quality
- High power for demanding devices
- Extremely high overall capacity
- Excellent resistance to leakage
- Safe and reliable power source
- Very durable
Advice:
Cannot be charged, do not short circuit or invert polarity, generally remove dead batteries.Allar útgávur

Alkaline batteries, AAA
Micro AAA; LR03; AM4Micro AAA - AM440
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Alkaline batteries, AA
Mignon AA; LR6; AM3Mignon AA - AM380
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Alkaline batteries, C
Baby C; LR14; AM2Baby C - AM220
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo

Alkaline batteries, D
Mono D; LR20; AM1Mono D - AM120
Innritan verður skjótt tøk — fá prísir við at seta teg í samband við okkum: a4@a4.fo