diaflex diamond cutting disc RS10UH for concrete,masonry,natural stone 150/25.8
Suitable for all common materials used in building construction, i.e. clay brick, concrete, plasterboard etc.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0662191155 |
| EAN | 4029484445592 |
| Bore diameter | 25.8 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 150 mm |
| Effective diamond section | 10 mm |
| Material to be processed | Natural stone |
| Supplier | RECA NORM |
Suitable for all common materials used in building construction, i.e. clay brick, concrete, plasterboard etc.
Advantages:
The special mounting on these discs enables a flush cut to be made. This disc, in conjunction with the design of the relevant special machine, enables window frames to be removed almost dust-free.
Type:
Closed cutting edgeAdvice:
Suitable for BEPO machinesAll variants

diaflex diamond cutting disc RS10UH for concrete,masonry,natural stone 180/22.2
2.210180
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UH for concrete,masonry,natural stone 180/29
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB for concrete,masonry for BEPO saw 150/25.8
2.47150
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

diaflex diamond cutting disc RS10UB for concrete,masonry for Lamello saw 200/29
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo