Ceramic sanding discs, corundum, grain: 80, 200 x 25 mm
Corundum = 89 A, pink - hardness M = medium Type 1, straight, for various bench grinders, tool grinding machines and other stationary grinders. For hardened steel and tools produced from tool and high-speed steels, hardened tool steels. Advice: Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0671125200 |
| EAN | 4037073004174 |
| Bore diameter | 32 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 200.0 mm |
| Grid size | 80 |
| Width | 25.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Corundum = 89 A, pink - hardness M = medium
Type 1, straight, for various bench grinders, tool grinding machines and other stationary grinders. For hardened steel and tools produced from tool and high-speed steels, hardened tool steels.
Advice:
Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.All variants

Ceramic sanding discs, corundum, grain: 80, 150 x 20 mm
150.020.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Ceramic sanding discs, corundum, grain: 80, 175 x 25 mm
175.025.0
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo