VISO system cart for system case 8.4.x/4.4.x
Means of transport for VISO system cases 8.4.x and 4.4.x
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0966009001 |
| EAN | 4066115036019 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 490 mm |
| Height | 185 mm |
| Load capacity | 250 kg |
| Material | Steel / acrylonitrile butadiene styrene |
| Supplier | RECA NORM |
Means of transport for VISO system cases 8.4.x and 4.4.x
Advantages:
Sturdy frame
- Maximum load capacity of 250 kg
Excellent manoeuvring characteristics
- Two swivel castors with locking brake and two fixed castors.
Easy to secure
- The coupling elements of the VISO system case are used for securing on the trolley
Flexible retaining plate
- Allows the mounting and securing of the VISO system cases 4.4.x and 8.4.x