VISO system adapter plate for system case 8.4.x/4.4.x
For connecting VISO system cases of basic dimensions 8.4 and 4.4
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0966009020 |
| EAN | 4066115040184 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 35 mm |
| Height | 405 mm |
| Width | 520 mm |
| Width x depth x height | 520 x 35 x 405 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For connecting VISO system cases of basic dimensions 8.4 and 4.4
Advantages:
Different VISO system cases can be stacked and linked together
- using a simple rail system
- Fixing using coupling elements
- Locking mechanism secures the adapter plate on the 8.4 system cases