VISO diadrill ceramic M14 assortment 4.4.2 T
Drilling using an angle grinder - for hard tiles! For use in one-handed angle grinders at full rotation speed. Application area: For clean holes in hard tiles, stoneware, thin granite and ceramic. Excellent results in hard materials. The high circumferential speed achieved by using with an angle grinder enables drilling without water cooling.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0966011004 |
| EAN | 4066115461620 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Depth | 278 mm |
| Height | 140 mm |
| Interior height | 108 mm |
| Internal depth | 231.25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Drilling using an angle grinder - for hard tiles!
For use in one-handed angle grinders at full rotation speed.
Application area:
For clean holes in hard tiles, stoneware, thin granite and ceramic. Excellent results in hard materials. The high circumferential speed achieved by using with an angle grinder enables drilling without water cooling.