RECA Toolbox M 52x27x28 cm
The RECA Toolbox M is made of pure polypropylene, making it robust and shock resistant. The high-quality metal closures are very robust. The insert can be removed. Underneath is a spacious tray that is ideal for storing larger tools or machines. The large ergonomic handle with non-slip rubber offers maximum comfort.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0700001211 |
| EAN | 4029484914036 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 28 cm |
| Length | 52 cm |
| Max. load capacity | 19 kg |
| Weight | 2.1 kg |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA Toolbox M is made of pure polypropylene, making it robust and shock resistant.
The high-quality metal closures are very robust.
The insert can be removed. Underneath is a spacious tray that is ideal for storing larger tools or machines.
The large ergonomic handle with non-slip rubber offers maximum comfort.
Advantages:
Can be locked with a padlock.