Fillet weld brush with plastic handle, stainless steel
For cleaning surfaces, with a plastic handle and crimped stainless steel wire. Field of Application: For food processing companies, the food industry, commercial kitchens and the catering industry Advice: Brushes with stainless steel wire in accordance with the hygiene charter of FEIBP (European Brushware Federation)
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 2695785005 |
| EAN | 4029484832286 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 31.0 mm |
| Length | 285.0 mm |
| Material of wire | Stainless steel |
| Wire diameter | 0.35 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For cleaning surfaces, with a plastic handle and crimped stainless steel wire.
Field of Application:
For food processing companies, the food industry, commercial kitchens and the catering industryAdvice:
Brushes with stainless steel wire in accordance with the hygiene charter of FEIBP (European Brushware Federation)