Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 150 x 20 mm
Grey blue; synthetic corundum = 10 A Type 1, straight, for various bench grinders. Tool grinding machines and other stationary grinders. Field of Application: For general workshop requirements, for sanding steel, iron, wrought iron etc. of standard hardness. Advice: Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo
| Artikelnummer | 0671020150 |
| EAN | 4037073004129 |
| Bore diameter | 32 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 150.0 mm |
| Grid size | 36 |
| Width | 20.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Grey blue; synthetic corundum = 10 A
Type 1, straight, for various bench grinders. Tool grinding machines and other stationary grinders.
Field of Application:
For general workshop requirements, for sanding steel, iron, wrought iron etc. of standard hardness.Advice:
Plastic adapter sleeves for reducing 32 to 25, 32 to 20, 32 to 18, 32 to 16 are included in all sanding disc packs.Alle varianter

Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 175 x 25 mm
175.025.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo

Ceramic sanding discs, synthetic corundum, grain: 36, 200 x 25 mm
200.025.0
Login kommer snart — kontakt os for priser: a4@a4.fo