Wire rope clamp, light-duty design, previously DIN 741, galvanised, f. rope Ø 13
Advice: Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 052012 |
| EAN | 4029484085347 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 13 mm |
| Diameter in inches | 1/2 in |
| DIN | 741 similar |
| Height | 55 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the clamp in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Wire rope clamp, lightweight design, previously DIN 741 galv. for rope dia. 6.5
1/4728
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 3
1/8320
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Wire rope clamp, lightweight design previously DIN 741, galvanised, for rope Ø 5
3/16524
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Wire rope clamp, light-weight design, prev. DIN 741, galvanised, for rope Ø 9.5
3/81042
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo