White self-adhesive cover fleece 130 g/m²
reusable protection and covering fleece
Application: area: for protecting floors from damage, paint, dirt and dust during renovation and painting work. Ideal for covering all manner of surfaces, such as smooth floors, linoleum floors, parquet floors, tiled floors and carpeted and workshop floors.
Field of Application: for protecting against dirt
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0693051130 |
| EAN | 4066115462603 |
| Coating weight per m² | 130 g |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length of roll | 50 m |
| Number of rolls per pallet | 24 PCS |
| Roll width | 1 m |
| Supplier | RECA NORM |
reusable protection and covering fleece
Application area:
for protecting floors from damage, paint, dirt and dust during renovation and painting work. Ideal for covering all manner of surfaces, such as smooth floors, linoleum floors, parquet floors, tiled floors and carpeted and workshop floors.Field of Application:
for protecting against dirtAdvantages:
absorbent, non-slip, reusableAdvice:
please ensure that the side of the fleece coated with film is facing the floorAll variants

Protection and covering fleece, 180 g
18024
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Protection/cover fleece 220 g/m², 50 m x 1 m
22015
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo