Water pump pliers 300 mm
Advantages: Teeth offset against direction of rotation guarantee safe working. Favourable leverage = optimum load transmission. Perforated slip joint, extremely robust thanks to double guide. Self-locking on workpiece, non-slip and requires less force. Content remark: 1 unit
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0703800300 |
| EAN | 4029484310456 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 300.0 mm |
| Max. diameter | 1-3/4 in |
| Max. width across flats | 45 mm |
| Number of adjustments | 11 PCS |
| Supplier | RECA NORM |
