Voltage tester VDE 3.0 mm
Advantages: Robust ABS plastic handle. Colourless and transparent blade insulation. Area of application 150 - 250 V. 50 to 500 Hz. -10 to +50°C. Advice: Defective glow-discharge tubes cannot be replaced as per VDE.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0701280030 |
| EAN | 4029484417179 |
| Blade length | 70.0 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Handle length | 70 mm |
| Handle length/handle width | 70 / 25 mm |
| Handle width | 25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Robust ABS plastic handle.
- Colourless and transparent blade insulation.
Area of application
- 150 - 250 V.
- 50 to 500 Hz.
- -10 to +50°C.
Advice:
Defective glow-discharge tubes cannot be replaced as per VDE.