T4/s cutting disc for steel, straight, 300 x 4.0 x 25.4 mm
Large-diameter cutting disc
Field of Application: Hand-guided cutting machines and petrol cutters/table-mounted cutting machines
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0670030305 |
| EAN | 4029484418572 |
| Bore diameter | 25.4 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | Straight |
| Diameter | 300.0 mm |
| Thickness | 4.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Large-diameter cutting disc
Field of Application:
Hand-guided cutting machines and petrol cutters/table-mounted cutting machinesAdvantages:
Speed
- Good cutting ability
Convenience
- Fewer disc changes thanks to extremely long service life
- Minimal dust
Safety
- Satisfies the most stringent o
Sa safety requirements
- Fibreglass reinforcement
Service life
- Optimum service life
Design:
StraightAll variants

T4/s cutting disc for steel, straight, 300 x 4.0 x 20.0 mm
20300.0
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

T4/s cutting disc for steel, straight, 300 x 4.0 x 22.23 mm
22.23300.0
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

T4/s cutting disc for steel, straight, 350 x 4.0 x 20.0 mm
20350.0
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

T4/s cutting disc for steel, straight, 350 x 4.0 x 25.4 mm
25.4350.0
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo