Storage box 1650 with folding handles, 1650 x 650 x 600 mm (L x W x H)
CAUTION: This article is made to order and therefore cannot be exchanged. Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change. 2 burglar-proof hinges and lever locks 2 simultaneous locking cylinder locks with reversible keys and dust caps Lid held in place by high-quality gas springs 2 folding handles that can easily be picked up with a crane Torsion-free box lid Fully dustproof and watertight in line with IP67 and IP68 Suitable for high-pressure steam cleaning in line with IP69k Fully welded bo...
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 4965901165 |
| EAN | 4029484676279 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 600 mm |
| Length | 1650 mm |
| Weight | 41.2 kg |
| Width | 650 mm |
| Supplier | RECA NORM |
CAUTION:
This article is made to order and therefore cannot be exchanged.
Delivery time is approx. 3 weeks, subject to change.
- 2 burglar-proof hinges and lever locks
- 2 simultaneous locking cylinder locks with reversible keys and dust caps
- Lid held in place by high-quality gas springs
- 2 folding handles that can easily be picked up with a crane
- Torsion-free box lid
- Fully dustproof and watertight in line with IP67 and IP68
- Suitable for high-pressure steam cleaning in line with IP69k
- Fully welded box housing