Steering roller without locking device 200 mm
Can be moved around 360° Housing: Zinc-plated sheet steel housing, two-row ball collar in clevis, sealed Castors: Solid rubber tyres, black, zinc-plated sheet steel rim, roller bearings, bolted wheel axle
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 7321441200 |
| EAN | 4029484219186 |
| Colour | Black |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Hole distance (horizontal) | 105 mm |
| Hole distance (vertical) | 80 mm |
| Load capacity | 205 kg |
| Supplier | RECA NORM |
Can be moved around 360°
Housing: Zinc-plated sheet steel housing, two-row ball collar in clevis, sealed
Castors: Solid rubber tyres, black, zinc-plated sheet steel rim, roller bearings, bolted wheel axle
All variants

Steering roller without locking device 80 mm
8050100
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Steering roller without locking device 100 mm
10070125
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Steering roller without locking device 125 mm
125100155
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo