Steering roller on plate light-duty version, with locking device 75 mm
Can be moved around 360° Housing: Zinc-plated sheet steel housing, two-row ball collar in clevis Castors: Thermoplastic elasticated strapping, grey polypropylene castor body, slide bearing, bolted wheel axle With locking device
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 7321341075 |
| EAN | 4029484219049 |
| Colour | Grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Hole distance (horizontal) | 47 mm |
| Hole distance (vertical) | 47 mm |
| Load capacity | 50 kg |
| Supplier | RECA NORM |
Can be moved around 360°
Housing: Zinc-plated sheet steel housing, two-row ball collar in clevis
Castors: Thermoplastic elasticated strapping, grey polypropylene castor body, slide bearing, bolted wheel axle
With locking device
All variants

Steering roller on plate light-duty version, with locking device 50 mm
404050
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo