Split pin, DIN 94, galvanised, 3.2 x 25
Field of Application: For securing castellated nuts in conjunction with bolts or threaded pins with split pin hole. For securing split pin bolts. Advice: Do not use the split pins in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 047032 25 |
| EAN | 4029484080830 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 3.2 mm |
| DIN | 94 |
| Length | 25 mm |
| Length between two pins of a splint | 3.2 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For securing castellated nuts in conjunction with bolts or threaded pins with split pin hole.For securing split pin bolts.
Advice:
Do not use the split pins in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Split pin, DIN 94, galvanised, 10 x 100
1001010
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Split pin, DIN 94, galvanised, 10 x 125
1251010
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Split pin, DIN 94, galvanised, 10 x 80
801010
pk (100 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Split pin, DIN 94, galvanised, 1 x 20
2011
pk (1000 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo