Spark plug brush, brass wire
This small brush is used for all fine brushing applications that usually require thin wire. Brass wire, crimped. Wire brushes have wide appeal: Whether in metal processing or on construction sites, every tool box needs one. The wooden bodies comprise beechwood and feature two hanging holes, 8 mm or 10 mm in diameter, at the end of the handle.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 2695783 |
| EAN | 4029484270163 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 15.0 mm |
| Length | 150.0 mm |
| Number of rows | 3 PCS |
| Wire diameter | 0.15 mm |
| Supplier | RECA NORM |
This small brush is used for all fine brushing applications that usually require thin wire. Brass wire, crimped.
Wire brushes have wide appeal: Whether in metal processing or on construction sites, every tool box needs one. The wooden bodies comprise beechwood and feature two hanging holes, 8 mm or 10 mm in diameter, at the end of the handle.