Spacer clip ASS with slot, M40 zinc-plated M40
For fixing conduits, cables, empty conduits and pipes away from the ground.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0832003040 |
| EAN | 4029484922185 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Elongated hole length | 14 mm |
| Elongated hole width | 6.5 mm |
| Material | Steel |
| Max. grip range | 48 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For fixing conduits, cables, empty conduits and pipes away from the ground.
Advantages:
Quick routing of conduits and pipes without removing complete clamp by means of swivel legs.All variants

Spacer clip ASS with slot, M16 zinc-plated M16
14163/8 inch
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Spacer clip ASS with slot, M20 zinc-plated M20
19211/2 inch
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Spacer clip ASS with slot, M25 zinc-plated M25
24293/4 inch
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Spacer clip ASS with slot, M32 zinc-plated M32
30381 inch
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo