Single spring cotter pin, galvanised, 4 mm
Design: Simple Advice: Do not use the linch pin in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 04734 1 |
| EAN | 4029484081387 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Design | Simple |
| Internal diameter | 20 mm |
| Length | 60 mm |
| Wire diameter | 4 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Design:
SimpleAdvice:
Do not use the linch pin in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Single spring cotter pin, galvanised, 2 mm
21050
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Single spring cotter pin, galvanised, 3 mm
31860
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Single spring cotter pin, galvanised, 5 mm
52485
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Single spring cotter pin, galvanised, 6 mm
630105
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo