Shackle sim. to DIN 82101, galvanised, type A, permissible load: 6.3 kN, 12 mm
Advice: Do not use the shackle in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 052306 |
| EAN | 4029484085866 |
| Bolt diameter | 12 mm |
| Bracket diameter | 10 mm |
| Bracket width | 17 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| DIN | 82101 |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the shackle in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Shackle sim. to DIN 82101, galvanised, type A, permissible load: 1.0 kN, 5 mm
574
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Shackle sim. to DIN 82101, galvanised, type A, permissible load: 1.6 kN, 6 mm
685
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Shackle sim. to DIN 82101, galvanised, type A, permissible load: 2.5 kN, 8 mm
8117
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Shackle sim. to DIN 82101, galvanised, type A, permissible load: 4.0 kN, 10 mm
10148
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo