Self-adh. cble holder, PA 6.6 natural, holder: 25 x 25 mm, for 7.8-mm cable ties
For securing cable ties to any dust- and grease-free surface. The mount can be secured with either a blind rivet or countersunk head screw through the screw hole in the centre of the base plate. Field of Application: Suitable for indoor use only. Advice: Temperature range: +5°C to +50°C
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0502665 |
| EAN | 4029484084425 |
| Base plate length | 25 mm |
| Base plate width | 25 mm |
| Colour | White, nature |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter of hole | 4.2 mm |
| Supplier | RECA NORM |
For securing cable ties to any dust- and grease-free surface. The mount can be secured with either a blind rivet or countersunk head screw through the screw hole in the centre of the base plate.
Field of Application:
Suitable for indoor use only.Advice:
Temperature range: +5°C to +50°CAll variants

Self-adh. cble holder, PA 6.6 natural, holder: 25 x 25 mm, for 2.5-mm cable ties
2.5 mm2525
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Self-adh. cble holder, PA 6.6 natural, holder: 19 x 19 mm, for 3.6-mm cable ties
3.6 mm1919
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Self-adh. cable holder, PA 6.6 natural, holder: 27 x 27 mm, f. 4.8-mm cable ties
4.8 mm2727
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo