sebS plumber's sealing screw A2, DS 15, TX 20 4.5 x 25
Field of Application: For screwing aluminium sheets and wooden substructures without pre-drilling. Advice: Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0217764525 |
| EAN | 4029484755523 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.5 mm |
| Drill tip length | 4.5 mm |
| Internal drive | TX20 |
| Length | 25 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
For screwing aluminium sheets and wooden substructures without pre-drilling.Advice:
Minimum screw length = clamping force + material thickness + drill bit tip length + 3 mm.
All variants

sebS plumber's sealing screw A2, DS 15, TX 20 4.5 x 35
3515
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS plumber's sealing screw A2, DS 15, TX 20 4.5 x 45
4515
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS plumber's sealing screw A2, DS 20, TX 20 4.5 x 25
2520
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS plumber's sealing screw A2, DS 20, TX 20 4.5 x 35
3520
pk (200 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo