sebS countersunk milling head screw sim. to DIN 7504-P yellow-galv. H 2 4.8 x 38
Field of Application: Securing wood to steel substructures. Please note: Only use in areas protected from the weather. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 021548 38 |
| EAN | 4029484054596 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 4.8 mm |
| Drill tip length | 8.4 mm |
| Head diameter | 9.5 mm |
| Head height | 3.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Securing wood to steel substructures.Please note: Only use in areas protected from the weather.
Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

sebS countersunk milling head screw sim. to DIN 7504-P yellow-galv. H 2 3.9 x 25
13252.3
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS countersunk milling head screw sim. to DIN 7504-P yellow-galv. H 2 4.2 x 32
18322.5
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS countersunk milling head screw sim. to DIN 7504-P yellow-galv. H 2 4.8 x 50
35503.0
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS countersunk milling head screw sim. to DIN 7504-P yellow-galv. H 3 5.5 x 38
18383.4
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo