sebS countersunk milling head screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 45
Field of Application: Securing hardwoods and softwoods to steel substructures. Particularly suitable for pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction. Please note: Only use in areas protected from the weather. Advice: Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 021936345 |
| EAN | 4029484055531 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 6.3 mm |
| Drill tip length | 12.4 mm |
| Head diameter | 12.4 mm |
| Internal drive | TX30 |
| Supplier | RECA NORM |
Field of Application:
Securing hardwoods and softwoods to steel substructures. Particularly suitable for pressed material panelling screw connections in vehicle, trailer and container construction.Please note: Only use in areas protected from the weather.
Advice:
Do not use the screw in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

sebS countersunk milling head screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 100
1007515
pk (250 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS countersunk milling head screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 45
452015
pk (500 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS countersunk milling head screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 60
603515
pk (300 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

sebS countersunk milling head screw, sim. to DIN 7504-P galv, TX 30, 6.3 x 80
805515
pk (250 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo