Screwdriver, cross slot, 2-component handle PH 1
Advantages: Round shank Drive symbol on the handle cap The shanks made from molybdenum vanadium steel are tempered and particularly impact-resistant to prevent splintering and injuries Handle: Roll-off protection in the handle head prevents the screwdriver from rolling away, cross hole for hanging up or inserting a lever Shank: matt chrome-plated, round shank Tip: black tip for a precise fit
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0701421080 |
| EAN | 4029484136490 |
| Blade length | 80.0 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Handle length | 90 mm |
| Handle length/handle width | 90 / 29 mm |
| Handle width | 29 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advantages:
- Round shank
- Drive symbol on the handle cap
- The shanks made from molybdenum vanadium steel are tempered and particularly impact-resistant to prevent splintering and injuries
- Handle: Roll-off protection in the handle head prevents the screwdriver from rolling away, cross hole for hanging up or inserting a lever
- Shank: matt chrome-plated, round shank
- Tip: black tip for a precise fit
All variants

Screwdriver, cross slot, 2-component handle PH 0
60.080140.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Screwdriver, cross slot, 2-component handle PH 2
100.099199.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Screwdriver, cross slot, 2-component handle PH 3
150.0105255.0
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo