Rubber adhesive tape grey for heating 15-m roll 50x3 mm
Rubber microfine adhesive tape for building material class B-s3-d0 according to DIN EN 13501-1 Field of Application: Especially suitable for insulating short pieces of pipe and small moulded parts; temperature range from +8°C to +85°C, storage life 1 year Advice: Optimal adhesion requires a clean and dry base surface. The tape must not be used under tension.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0878910021 |
| EAN | 4029484144761 |
| Colour | Grey |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 15.0 m |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 50.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Rubber microfine adhesive tape for building material class B-s3-d0 according to DIN EN 13501-1
Field of Application:
Especially suitable for insulating short pieces of pipe and small moulded parts; temperature range from +8°C to +85°C, storage life 1 yearAdvice:
Optimal adhesion requires a clean and dry base surface. The tape must not be used under tension.All variants

Rubber adhesive tape black for cold insulation 15-m roll 50x3 mm
3.015Black
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo