Ring nut, DIN 582-C15E, galvanised, M24
Advice: Do not use the nut in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 039504 024 |
| EAN | 4029484521487 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| DIN | 582 |
| External diameter of ring | 90 mm |
| Height | 90 mm |
| Internal diameter of ring | 50 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Advice:
Do not use the nut in applications with direct exposure to the weather or in wet rooms with atmospheres containing chlorine gas.All variants

Ring nut, DIN 582-C15E, galvanised, M8
202036
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Ring nut, DIN 582-C15E, galvanised, M10
252545
pk (20 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Ring nut, DIN 582-C15E, galvanised, M12
303054
pk (20 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

Ring nut, DIN 582-C15E, galvanised, M16
353563
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo