recamo ZS Push wall plate
Used to attach the ZS Push button to the rail — can be combined with any toothed mounting rail, for the stable connection of toothed mounting rails to walls, ceilings or floors, max. permissible load 3000 N Application area: The fastest rail design: + The ZS Push button can be used to combine all common RECA toothed rails with ZS Push connectors + The positive-fit and friction-locked connection of the toothed design ensures safety + Saves time, flexible, quick to remove and reusable + 3D fastene...
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0858664035 |
| EAN | 4029484940486 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 130 mm |
| Length | 113 mm |
| Thickness | 5.0 mm |
| Weight | 790 g |
| Supplier | RECA NORM |
Used to attach the ZS Push button to the rail — can be combined with any toothed mounting rail, for the stable connection of toothed mounting rails to walls, ceilings or floors, max. permissible load 3000 N
Application area:
The fastest rail design:+ The ZS Push button can be used to combine all common RECA toothed rails with ZS Push connectors
+ The positive-fit and friction-locked connection of the toothed design ensures safety
+ Saves time, flexible, quick to remove and reusable
+ 3D fasteners enable three-dimensional constructions
+ Material: Steel, electrolytically zinc plated
All variants

recamo ZS Push bracket flat 90°
15011064
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo ZS Push bracket flat 135°
15015046
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

