recamo ZS Push angled bracket 200 mm
Used to attach the ZS Push button to the rail — can be combined with any toothed mounting rail, a stable connection to the rail ensured by connecting to the building structure Application area: The fastest rail design: + The ZS Push button can be used to combine all common RECA toothed rails with ZS Push connectors + The positive-fit and friction-locked connection of the toothed design ensures safety + Saves time, flexible, quick to remove and reusable + 3D fasteners enable three-dimensional con...
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0858662025 |
| EAN | 4029484940448 |
| Angle | 90 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 200 mm |
| Length | 200 mm |
| Thickness | 4.0 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Used to attach the ZS Push button to the rail — can be combined with any toothed mounting rail, a stable connection to the rail ensured by connecting to the building structure
Application area:
The fastest rail design:+ The ZS Push button can be used to combine all common RECA toothed rails with ZS Push connectors
+ The positive-fit and friction-locked connection of the toothed design ensures safety
+ Saves time, flexible, quick to remove and reusable
+ 3D fasteners enable three-dimensional constructions
+ Material: Steel, electrolytically zinc plated
All variants

recamo ZS Push bracket flat 90°
15011064
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo ZS Push bracket flat 135°
15015046
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

