recamo toothed rail lug, universal
High degree of flexibility when installing all RECA toothed rails, the open side of the rails can be mounted in all directions. The hole pattern directly corresponds to the hole pattern of the RECA toothed rails. Material: Qty. 1.0242, zinc-plated surface Application area: Supplementary elements designed specifically for the ZS 41 toothed mounting rail system.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0858641411 |
| EAN | 4029484827749 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 41.5 mm |
| Length | 103 mm |
| Material thickness | 6 mm |
| Type description | Toothed rail lug, universal |
| Supplier | RECA NORM |
High degree of flexibility when installing all RECA toothed rails, the open side of the rails can be mounted in all directions. The hole pattern directly corresponds to the hole pattern of the RECA toothed rails.
Material: Qty. 1.0242, zinc-plated surface
Application area:
Supplementary elements designed specifically for the ZS 41 toothed mounting rail system.All variants

recamo toothed mnt rail sec clip f 41/41 + 38/40, znc-pltd, w drill hole 9 mm M8
Securing clip M 89021.5
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo toothed rail clip for 41/41 and 38/40, galv, with drill hole 11mm M10
Securing clip M109621.5
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo securing clip for toothed mounting rail, galv., with bore 13 mm M 12
Securing clip M129421.5
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo rail bracket for toothed mounting rail, type 21, galvanised M 10
Rail bracket, type 2128026
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo