recamo toothed mounting rail connector 164 mm length, zinc-plated, type 41
Rail connector for a force-fitting extension of rails; diameter of screw holes 13 mm Application area: Supplementary elements designed specifically for the ZS 41 toothed mounting rail system.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0858641200 |
| EAN | 4029484516094 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Height | 25 mm |
| Length | 164 mm |
| Material thickness | 5 mm |
| Type description | Rail connector 160 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Rail connector for a force-fitting extension of rails; diameter of screw holes 13 mm
Application area:
Supplementary elements designed specifically for the ZS 41 toothed mounting rail system.All variants

recamo toothed mnt rail sec clip f 41/41 + 38/40, znc-pltd, w drill hole 9 mm M8
Securing clip M 89021.5
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo toothed rail clip for 41/41 and 38/40, galv, with drill hole 11mm M10
Securing clip M109621.5
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo securing clip for toothed mounting rail, galv., with bore 13 mm M 12
Securing clip M129421.5
pk (50 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

recamo rail bracket for toothed mounting rail, type 21, galvanised M 10
Rail bracket, type 2128026
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo