RECA sabre saw blade metal 10 tooth pitch 10 TPI / ZpZ, Metal Line length 200 mm
Sabre saw blade for steel, stainless steels and non-ferrous metals. Tooth design: milled and side set Application area: Steel and stainless steels from 3.0 to 12 mm and non-ferrous metals.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0605222004 |
| EAN | 4029484782130 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Rough cut |
| Effective length | 180 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 200 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Sabre saw blade for steel, stainless steels and non-ferrous metals.
Tooth design: milled and side set
Application area:
Steel and stainless steels from 3.0 to 12 mm and non-ferrous metals.All variants

RECA sabre saw blade metal 10 tooth pitch 10 TPI / ZpZ, Metal Line length 150 mm
130150
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 10 tooth pitch 10 TPI / ZpZ, Metal Line length 150 mm
130150
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 10 tooth pitch 10 TPI / ZpZ, Metal Line length 200 mm
180200
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA sabre saw blade metal 10 tooth pitch 10 TPI / ZpZ, Metal Line length 280 mm
260280
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo