RECA sabre blade granulate, tooth pitch carbide granulate, Special Line 230 mm
Special blade for cast steel piping, SML, red brick, ceramic and fibreglass-reinforced plastics (GFRP)/epoxy. Tooth design: Carbide granulate coated Application area: Cast steel piping, cast iron (SML), red brick, ceramic and fibreglass-reinforced plastics (GFRP)/epoxy.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0605507002 |
| EAN | 4029484782512 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Rough, slow cut |
| Effective length | 210 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 230 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Special blade for cast steel piping, SML, red brick, ceramic and fibreglass-reinforced plastics (GFRP)/epoxy.
Tooth design: Carbide granulate coated
Application area:
Cast steel piping, cast iron (SML), red brick, ceramic and fibreglass-reinforced plastics (GFRP)/epoxy.All variants

RECA sabre blade granulate, tooth pitch carbide granulate, Special Line 150 mm
130150
pk (2 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo