RECA sabre blade Combo 5/8 tooth pitch 5/8 TPI / ZpZ, Wood Line length 225 mm
Extra robust sabre saw blade for straight cuts in all types of wood, including with low quantity of metal debris or nails. Tooth design: milled and side set Application area: In all wood types with low quantity of metal debris/nails.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0605117003 |
| EAN | 4029484781904 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Cut | Rough, fast cut |
| Effective length | 205 mm |
| Height | 19 mm |
| Length | 225 mm |
| Supplier | RECA NORM |
Extra robust sabre saw blade for straight cuts in all types of wood, including with low quantity of metal debris or nails.
Tooth design: milled and side set
Application area:
In all wood types with low quantity of metal debris/nails.All variants

RECA sabre blade Combo 5/8 tooth pitch 5/8 TPI / ZpZ, Wood Line length 150 mm
130150
pk (10 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA sabre blade Combo 5/8 tooth pitch 5/8 TPI / ZpZ, Wood Line length 150 mm
130150
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA sabre blade Combo 5/8 tooth pitch 5/8 TPI / ZpZ, Wood Line length 225 mm
205225
pk (25 pc)
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo