RECA plastic holder for 12 double open-end wrenches size 5-22 mm
The RECA plastic holder is ideal for storing double open-end wrenches. Thanks to the two Euroloch bore holes, the holder can also be fixed to a wall and easily removed again. The high clamping force of the ridges ensures that no wrenches fall out. Advice: Suitable for double open-end wrenches with width across flats 5-22 mm.
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0700103222 |
| EAN | 4029484802630 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Max. width across flats | 22 mm |
| Min. width across flats | 5 mm |
| Min./max. width across flats | 5-22 mm |
| Suitable for | Max. 12 wrenches |
| Supplier | RECA NORM |
The RECA plastic holder is ideal for storing double open-end wrenches.
Thanks to the two Euroloch bore holes, the holder can also be fixed to a wall and easily removed again.
The high clamping force of the ridges ensures that no wrenches fall out.
Advice:
Suitable for double open-end wrenches with width across flats 5-22 mm.All variants

RECA plastic holder for 12 double open-end wrenches size 5-32 mm
32495-32 mm
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo