RECA offset pin 450x130x16 mm
RECA offset pins, Forged from special tool steel With quenched and tempered working ends Hardened Red powder-coated Application area: Steel and metal construction, wooden construction, building and civil engineering
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0695500731 |
| EAN | 4029484913961 |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Diameter | 16 mm |
| Length | 450 mm |
| Limb length | 130 mm |
| Material | Tool steel |
| Supplier | RECA NORM |
RECA offset pins,
- Forged from special tool steel
- With quenched and tempered working ends
- Hardened
- Red powder-coated
Application area:
Steel and metal construction, wooden construction, building and civil engineering