RECA mixing paddle with circular blank, hexagonal pin 120x10x600mm
Classic mixing paddle with circular blank, suitable for all kinds of liquids Field of Application: Use on drills with min. 700 Watt Suitable for dyes, lacquers, varnishes, primer, wallpaper paste, chemicals, cement slurries, epoxy resin, balancing mass
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo
| Article number | 0696810032 |
| EAN | 4029484916023 |
| Basket diameter | 120 mm |
| Construction product | 0 - not applicable |
| Length | 600 mm |
| Shank diameter | 10 mm |
| Tool holding device | Hexagon |
| Supplier | RECA NORM |
Classic mixing paddle with circular blank, suitable for all kinds of liquids
Field of Application:
Use on drills with min. 700 WattSuitable for dyes, lacquers, varnishes, primer, wallpaper paste, chemicals, cement slurries, epoxy resin, balancing mass
All variants

RECA mixing paddle with circular blank, hexagonal pin 80x8x400mm
808400
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA mixing paddle 3 W pulling, hexagonal pin 120x10x600mm
12010600
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA mixing paddle 3 W pulling, M14 mount 120x14x600mm
12014600
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo

RECA mixing paddle 3 W pulling, M14 mount 140x14x600mm
14014600
pc
Logins coming soon — contact us for prices: a4@a4.fo